W ramach nadchodzącego wydarzenia NIE—ZREALIZOWANE odbędzie się:

07/09/2018 | 19:00

Wernisaż wystawy
„Wizja a rzeczywistość” | prof. Marian Fikus (Galeria Sztuki Współczesnej)
– wystawa pt. „NIE—ZREALIZOWANE” (niepublikowane wcześniej szkice, projekty oraz koncepcje architektoniczne, które miały powstać w Ostrowie Wielkopolskim), oraz towarzyszący jej wykład pt. „Wizja a rzeczywistość” w ramach wernisażu z prof. Marianem Fikusem (architekt, urbanista, planista, doktor habilitowany nauk technicznych, profesor Politechniki Poznańskiej.
Laureat Honorowej Nagrody SARP w 2008 r. Zdobywca przeszło 100 nagród i wyróżnień w konkursach urbanistycznych i architektonicznych, w tym 5 nagród w konkursach międzynarodowych.

14/09/2018 | 19:00
„Bloki” reż. Konrad Królikowski
(Galeria Sztuki Współczesnej)
– projekcja filmu architektonicznego pt. „Bloki” i spotkanie z reżyserem Konradem Królikowskim (BLOKI to pierwszy w Polsce, długometrażowy, szeroki i wieloaspektowy obraz poświęcony budownictwu mieszkaniowemu od roku 1956 do współczesności.)

19/09/2018 | 19:00

Robert Konieczny
(Forum Synagoga)
– wykład architekta Roberta Koniecznego (jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych polskich architektów na świecie, szef biura KWK Promes, ośmiokrotnie nominowany do Nagrody im. Miesa van der Rohe. Twórca wielokrotnie nagradzanych projektów w tym m.in. Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Domu Atrialnego czy słynnej Arki).