Groźny wypadek na skrzyżowaniu al. Słowackiego, ul. Krotoszyńskiej i Raszkowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. W poniedziałek rano doszło tam do zderzenia dwóch autobusów MZK. Poszkodowanych zostało 12 osób.

Zgłoszenie o zdarzeniu policja otrzymała o godz. 8.40 w poniedziałek, 9 kwietnia. – Ustalono, że autobus najechał na tył innego autobusu. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane – mówi Krzysztof Kula, oficer prasowy ostrowskiej komendy policji. Autobusami miejskiego przewoźnika podróżowało łącznie 20 osób. 12 z nich doznało obrażeń. – Z początku 3 trafiły do szpitala, nastepnie kolejne 4 – dodaje Krzysztof Kula.

Na miejscu pracowało 7 jednostek straży pożarnej, policja i wszystkie dostępne karetki pogotowia ratunkowego. Ruch w okolicach Starej Przepompowni był całkowicie zatrzymany, a później poważnie utrudniony; korki w tym bardzo ruchliwym miejscu próbowała rozładować policja.

To już drugie takie zdarzenie w ostatnim czasie w tym mieście. 28 marca autobus MZK uderzył w tył KLA. 3 osoby z niegroźnymi obrażeniami trafiły do szpitala.

2018-04-09 fot. infostrow.pl, faktykaliskie.pl