Wybory Miss Polski na Wózku 2015 organizowane przez Fundację Jedyna Taka ma na celu promowanie zmiany wizerunkowej osób niepełnosprawnych, szczególnie kobiet. Ostrowianka Natalia Szurgaj zakwalifikowała się do finału, który odbył się w Warszawie, jednak w czasie sesji zdjęciowej w Łazienkach Królewskich miał miejsce bardzo poważny wypadek, obok którego organizatorzy przeszli zupełnie obojętnie.

Jak twierdzi Natalia podczas sesji fotograficznej zdarzył się wypadek podczas którego ucierpiała właśnie ona. Dziewczyna było posadzona na murku na moście oparta o filar przy Pałacu na Wyspie. Siedziała na poduszce, na plecach miała jedną poduszkę, przytrzymywana ręką przez fizjoterapeutę. Z prawej strony była 3- 4 metrowa przepaść- kanał z wodą. Po zrobieniu trzeciego zdjęcia padła decyzja, by włożyć pod plecy drugą poduszkę. Opiekun dodatkowo złożył poduszkę na pół, włożył ją między plecy dziewczyny a filar. To wtedy prawdopodobnie Natalia straciła równowagę, odsunęła się od filaru, zesztywniała i upadła głową w dół uderzając w marmurowe schody.
Została wezwana na miejsce karetka, po badaniu nie stwierdzono u Natalii wstrząśnienia mózgu, zostały założone cztery szwy na łuku brwiowym.

 

5e749072f8b68cae9d8373eea696f4d6

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jak twierdzi rodzina – nie otrzymała w tym momencie żadnego wsparcia ze strony Fundacji. Natalia i jej rodzina mają żal do Fundacji, że w ważnym momencie dla niej została tak potraktowana. Żeby znaleźć się w finałowej 10-tce potrzebne były głosy oddane poprzez głosowanie smsowe, które odbywało się przez miesiąc, po jego zakończeniu kandydatki, które otrzymały największą ilość głosów zostało zaproszonych na finał do Warszawy. Uczestniczki przebywały tam 9 dni, podczas których następowały przygotowania (make-up, fryzury, dobór ubrań, próby)  i sesja zdjęciowa do kalendarza na przyszły rok. Sesja Natalii odbyła się w Łazienkach Królewskich.

2015-10-22 ok24.tv za infostrow.pl