Sygnalizacja świetlna na trudnym i ruchliwym skrzyżowaniu ulic: Ledóchowskiego i Witosa jest wyłączana od godzin wieczornych, pozostaje pulsujące żółte światło. Nie działa sygnalizacja świetlna w zbiegu ulic: Kaliska, Limanowskiego i Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

– W związku z remontem, ruch przeniósł się na Piłsudskiego, gdzie coraz częściej ulica była zakorkowana. Stąd decyzja o wyłączeniu świateł. Kiedy sygnalizacja była włączona, korek kończył się aż na Alei Słowackiego – tłumaczy portalowi wlkp24.info Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim. – Zdecydowaliśmy jednak o pozostawieniu włączonych świateł na skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiego i Piłsudskiego. Wszystko po to, aby samochody wyjeżdżające z bocznych ulic miały czas na włączenie się do ruchu – dodaje szef MZD.

Rondo u zbiegu ulic: Aleja Powstańców Wielkopolskich i Ledóchowskiego budowane jest od 7 lipca, prace miały – zgodnie z deklaracjami dyrektora MZD – zakończyć się wraz z końcem lipca br. – Prace chcemy zakończyć do końca lipca i w związku z tym musimy całkowicie zamknąć ruch w tym miejscu. Budowa ronda miała ruszyć już wcześniej, ale w związku z zamieszaniem związanym z budową ronda przy ulicy Wysockiej, przesunęliśmy tę budowę na okres wakacyjny – tłumaczył 6 lipca 2018r.  dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Mija miesiąc od zamknięcia skrzyżowania. Nadal trwają prace przy ul. Wysockiej.

2018-08-08 ok24.tv