4 sierpnia policjanci ostrowskiej komendy w pościgu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, w trakcie dalszych czynności ustalili i zatrzymali kolejne 3 osoby w związku z alarmem załączonym w jednym z budynków na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Zatrzymani to 19-letni mężczyzna oraz 14 i 15-latkowie.

4 sierpnia około godziny 18:25 policjanci Wydziału Prewencji ostrowskiej komendy w trakcie patrolu miasta, usłyszeli dźwięk alarmu załączonego w jednym z budynków. W trakcie dojazdu funkcjonariusze zauważyli, że z terenu zakładu grupa osób przeskoczyła ogrodzenie i na widok radiowozu podjęła ucieczkę. Policjanci w pościgu zatrzymali dwie osoby.

Zatrzymani nieletni tłumaczyli policjantom, że weszli na teren zakładu, gdyż grali tylko w grę „Pokemon Go”. Tłumaczenie 15-latków nie przekonało stróżów prawa. Policjanci zauważyli, że w budynku wybite są szyby. Mundurowi w trakcie dalszych czynności ustalili i zatrzymali do tej sprawy kolejne 3 osoby.

Wszyscy zatrzymani zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. Jak ustalili policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wybicia szyb dokonało dwóch 15-latków. Nieletni sprawcy uszkodzenia mienia odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym. Straty jakie wyrządzili oszacowano na ok. 500 złotych.

2016-08-05 ok24.tv