Przed kaliskim sądem stanie wkrótce 47-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, która w czerwcu br. zaatakowała nożem przypadkową kobietę. Napastniczka wtargnęła do jednego z biur i zażądała od pracownicy wydania pieniędzy, telefonu i biżuterii. Gdy ta odmówiła, rzuciła się na kobietę.

Wszystko działo się w pomieszczeniach firmy zajmującej się doradztwem finansowym w Ostrowie Wielkopolskim. W czerwcu do jednego z biur weszła uzbrojona w nóż kobieta i zażądała od pracownicy  wydania pieniędzy, telefonu komórkowego oraz złotej biżuterii. – Po odmowie przez pokrzywdzoną, oskarżona zaczęła grozić jej pozbawieniem życia i usiłowała ugodzić ją nożem. Ponieważ zaatakowana próbowała się bronić, doszło do szarpaniny, w trakcie której oskarżona zerwała łańcuszek z jej szyi – informuje Janusz Walczak (na zdj.), zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. Krzyki zaalarmowały innych pracowników firmy, którzy ruszyli na pomoc napadniętej koleżance. Nożowniczkę zatrzymała wezwana na miejsce policja. Na wniosek prokuratury kobieta została aresztowana.

W trakcie śledztwa 47-latka została poddana badaniu przez biegłych psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili, że miała ona w czasie zdarzenia zachowaną poczytalność.

Śledczy zarzucili kobiecie rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi jej od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

2015-10-22 ok24.tv za faktykaliskie.pl