5 osób podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu dopalaczy zatrzymali policjanci kaliskiej komendy. Wśród zatrzymanych są m.in. właściciele firmy oraz sprzedawca. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli blisko 400 opakowań różnego rodzaju substancji.

Działania przeprowadzono 13 i 14 lipca br. W trakcie przeszukania jednego z punktów handlowych policjanci zabezpieczyli substancje, które były badane przez biegłych w czerwcu br. – Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że produkty te zawierały związki, które w myśl znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii są zabronione. Przeszukania placówki handlowej oraz miejsc zamieszkania sprzedawcy, a także jednego z właścicieli firmy, policjanci zabezpieczyli łącznie 388 opakowań różnego rodzaju „talizmanów”, które były przygotowane do sprzedaży. Wstępne badanie narkotestem kilku próbek wykazało obecność THC (tetrahydrocannabinol), który odpowiada za działanie psychotropowe marihuany – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej komendy.

Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 19 do 54 lat. Najmłodszy z nich, sprzedawca usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie, natomiast trzej współwłaściciele firmy – wprowadzania do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Grozi za to do 12 pozbawienia wolności. Piąta z osób, 34-letni kaliszanin zatrzymany w trakcie interwencji publicznej usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających.

2015-07-16 ok24.tv za faktykaliskie.pl