Sylwiusz J., wójt gminy Żelazków w woj. wielkopolskim, został zatrzymany za znęcanie się nad rodziną. Najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

– Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego- mówi prokurator Prokuratury Rejonowej w Kaliszu Rafał Rybarczyk.Dodaje, że sąd podzielił wnioski i argumenty prokuratury odnośnie przesłanek, jednocześnie uznał, że wystarczający będzie areszt jednomiesięczny.

Wójt już wcześniej miał kłopoty z prawem. Mężczyzna ma założoną niebieską kartę. W październiku 2017 r. został skazany za udzielenie ślubu pod wpływem alkoholu. Podczas ceremonii odmówił zbadania alkomatem. Analiza krwi w szpitalu wykazała, że Sylwiusz J. miał co najmniej 2,4 promila alkoholu. Sąd kazał mu zapłacić 5 tys. zł grzywny.

Rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube mówi, że w najbliższych dniach zostanie wyznaczona osoba, która będzie pełnić funkcję wójta. Wojewoda wielkopolski zwróci się się o to do premiera. Taka sytuacja zachodzi wówczas, kiedy nie ma zastępcy. Tak właśnie jest w gminie Żelazków. Tam nie ma zastępcy. Wojewoda zaproponuje swojego kandydata – mówi Stube.

2019-02-05 ok24.tv