20 kwietnia 2015 roku podczas uroczystej sesji Rady Gminy odbyło się zaprzysiężenie nowo wybranego Wójta Gminy Sośnie Stanisława Budzika. Wybory w Gminie Sośnie odbyły się w związku ze śmiercią poprzedniego wójta Krzysztofa Bochena.

W uroczystości zaprzysiężenia udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Ostrowskiego: Paweł Rajski Starosta Ostrowski, Andrzej Leraczyk Przewodniczący Rady Powiatu oraz Józef Wajs radny powiatowy. Obecni byli także Poseł na Sejm Przemysław Krysztofiak, Proboszcz parafii w Chojniku ks. Krzysztof Guziałek, szefowie i dyrektorzy instytucji i służb, sołtysi z terenu Gminy Sośnie.

201504221218134b

Po czym nowy wójt złożył przysięgę na sztandar.

– Bardzo serdecznie gratuluję Panu Wójtowi wyboru na to zaszczytne stanowisko. Został Pan powołany z woli mieszkańców i dla dobra całej wspólnoty będzie Pan pracował na stanowisku szefa samorządu. Wybory się skończyły! Niech opadnie wyborczy kurz i emocje, a zwycięża rozsądek i dobro mieszkańców. Życzę Panu wielu sukcesów w rozwiązywaniu problemów Kieruje Pan samorządem na przepięknej ziemi sośnieńskiej, i kiedy będzie Pan miał dosyć polityki proszę myślami uciec właśnie do tych najpiękniejszych miejsc naszego powiatu takich jak Antonin, po to by nabrać dystansu – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski wręczając Wójtowi grafikę z Pałacem Myśliwskim.

 

201504221218136b

Okolicznościowy adres na ręce wójta przesłał Rafał Żelanowski radny Sejmiku Wielkopolskiego.

Stanisław Budzik nie ukrywał wzruszenia. Powiedział, że wybór dla niego jest wielkim zaszczytem, bo 25 lat temu po pierwszych wolnych wyborach rozpoczynał pracę w samorządzie i w roku tego jubileuszu obejmuje najwyższe stanowisko w samorządzie.

 

 

 

 

201504221218149b

 

Tuż po wyborze samorządowcy pojechali złożyć kwiaty na mogile zmarłego przedwcześnie Wójta Krzysztofa Bochena. Nowy Wójt nie miał dużo czasu na świętowanie. Niemal natychmiast po uroczystej sesji, zwołane zostało kolejne X posiedzenie Rady Gminy dotyczące już bieżących spraw finansowych.

2015-04-22 ok24.tv