Wojciech Jagielski, reporter i pisarz, autor głośnych książek o współczesnych problemach Afryki, Kaukazu i Azji w poniedziałek, 23 maja spotka się z kaliszanami w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego na Scenie Kameralnej. Wstęp wolny. Jagielski relacjonował konflikty zbrojne, m.in. w Czeczenii, Gruzji, Afganistanie i Uzbekistanie. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Izabela Fietkiewicz-Paszek, poetka, redaktorka, autorka piosenek, recenzji i felietonów.

EN_01067467_0013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gość opowie o tajnikach pracy reportażysty oraz o pracy nad swoją najnowszą książką „Wszystkie wojny Lary”. Jej bohaterem jest matka dwóch czeczeńskich muzułmanów, którzy po latach życia na emigracji w Szwajcarii, odrzucają wartości Zachodu i wyruszają do Syrii, by znaleźć się w szeregach bojowników Państwa Islamskiego. Reportaż o palących problemach XXI wieku ma charakter zapisów rozmowy Jagielskiego z Larą, Czeczenką z kaukaskiej doliny Pankisi.

Wojciech Jagielski wydał siedem książek, jego reportaże o Afganistanie („Modlitwa o deszcz”) i Ugandzie („Nocni wędrowcy”) były nominowane do Nagrody Literackiej NIKE, a „Wszystkie wojny Lary” do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych, która od jesieni ub. roku prowadzi projekt „Obywatele Mają Głos” współfinansowany przez Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Efekty można śledzić na stronie projektu: www.omg.kalisz.pl. Można tam znaleźć reportaże literackie, fotograficzne i filmowe przygotowane przez uczestników warsztatów. Dotyczą one spraw miasta i tego, co dla uczestników szczególnie ważne.

Spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 18.00, na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

2016-05-18 ok24.tv