I dzięki tym staraniom ostrowskie rachunki za wodę wzrosną o 20%. To kolejne udane „staranie” miejskich spółek w mieście rządzonym przez Beatę Klimek.
Wcześniej podobne sukcesy udało się osiągnąć OZC (140% podwyżki). Nieustanne sukcesy (rok po roku) zdarzają się także przy okazji opłat za śmiecie. Wszystko pod hasłem „Przyjaznego Ostrowa” Komu ów Ostrów jest przyjazny stwierdzić nietrudno. Wystarczy uważna lektura oświadczeń majątkowych, publikowanych corocznie w urzędowym BIP.
Spółka złożyła wniosek o skrócenie dotychczasowej taryfy i zaakceptowanie nowej. Wody Polskie opublikowały nową taryfę dla spółki WODKAN po 14 miesiącach procedowania. Oznacza to, że zaczęła obowiązywać już nowa taryfa. Niedługo kwota na rachunku będzie wyższa. – Podając przykład 4-osobowej rodziny, gdzie miesięcznie jeden mieszkaniec zużywa około 3 metrów sześciennych, to wzrost brutto na rachunku będzie około 25 złotych – tłumaczy Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

Przedstawiciele spółki tłumaczą się, że złożyli wniosek o nową taryfę z dwóch powodów. Pierwszy z nich to wzrost cen za energię elektryczną. – Przed kryzysem energetycznym płaciliśmy za energię na poziomie 300 złotych. Teraz płacimy cenę urzędową, czyli 790 złotych – mówi prezes Karolczak. Kolejnym powodem ma być wzrost kosztów finansowych w związku z obsługą pożyczek. – Spółka ma ponad 40 pożyczek. Różnych. Z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – one są oczywiście na preferencyjnych warunkach, ale koszty jednak wzrosły – dodaje Karolczak.
(cytaty za wlkp24.info)