W czwartek (19 listopada) do prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek wpłynęło pismo ze związków zawodowych spółki komunalnej ZOiGO MZO SA. Pracownicy nie zgadzają się na warunki projektu, popierając tu stanowisko swojego prezesa Andrzeja Strykowskiego. W tej patowej sytuacji rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej spółki złożył Ryszard Wiśniewski ( jest także prezesem spółki komunalnej MZGM).

kamien_wegielny_4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Hanna Grunt przyjeżdża z wizytacją. Coraz bardziej gorąco robi się wokół największej w Ostrowie inwestycji – budowie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

O ile sama budowa Zakładu przebiega bez zakłóceń, o tyle pozostałe warunki projektu nie są przez miasto realizowane. Zgodnie z założeniem powinien trwać już podział spółki Miejski Zakład Oczyszczania, na bazie której powstaje zakład oraz przeniesienia pracowników. Hanna Grunt, prezes WFOŚ, która przed tygodniem spotkała się z władzami miasta, zapewniała w rozmowie telefonicznej, że cała inwestycja nie jest zagrożona i wszyscy wywiążą się z terminów.

Ostrów na budowę RZZO otrzymał największą w swojej historii dotację – 28 000 000 złotych. Jeśli nie wywiąże się z warunków projektu, miasto będzie musiało oddać pieniądze.

2015-11-20 ok24.tv za rc.fm