Manewry Polowe z Soją odbyły się na terenie gospodarstwa rolnego Jana Chlasty. Imprezę zorganizowała Wielkopolska Izba Rolnicza w ramach II Wielkopolskiego Święta Soi.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W święcie udział wzięli m.in. Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski jr, przewodniczący Rady Gminy i Miasta Tadeusz Orzechowski oraz reprezentująca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka Justyna Grzesiek.
Przegląd plantacji Jana Chlasty był jednym z głównych punktów imprezy, podczas której wygłosił on prelekcję dotyczącą odmian i hodowli roślin. Przybliżył również procesy technologiczne uprawy oraz wykorzystanie cennego białka, które jest pożądane coraz bardziej przez firmy zajmujące się przetwórstwem. Na temat działalności gospodarza imprezy wypowiedział się Tadeusz Orzechowski – Jan Chlasta od wielu lat z zamiłowaniem, determinacją i bogatą wiedzą oraz dużym doświadczeniem pracuje osiągając wysokie plony na swoim polu. Jako przewodniczący mieszkańców miasta miło mi jest być również sołtysem dla takiego rolnika. Wydarzenie zakończyło się zaproszeniem gości do wspólnej biesiady i konsumpcji produktów sojowych.