Już oficjalnie zatwierdzone – ponad 6 i pół miliona złotych dla ostrowskiego szpitala. We wtorek została podpisana umowa między marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem i starostą ostrowskim Pawłem Rajskim.

-Szpital znalazł się w elitarnym gronie 16 projektów, które otrzymały takie dofinansowanie – powiedział marszałek Marek Woźniak. – Konkurencja była ogromna. Już sam fakt, że projekty musiały przejść całą procedurę uzgodnień jeśli chodzi o ich zasadność, opinię ministerstwa zdrowia, czy wpisuje się to działanie w mapę potrzeb. I te wszystkie formalności wniosek spełnił, a na dodatek jest jednym z nielicznych powiatowych na tej liście. Większość to szpitale wojewódzkie, z wysokim stopniem referencji.

Dzięki dotacji będzie można przygotować pierwsze piętro nowego skrzydła szpitala na przeprowadzkę tam chirurgii dziecięcej, intensywnej terapii dla dzieci oraz w pełnym wymiarze Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń.

-Tylko w 2016 roku na oddział przyjętych było 2000 pacjentów. Na pododdziale oparzeń leczonych było 51 osób, przy czym mówimy o przypadkach ciężkich i skrajnie ciężkich. Oddział się sprawdza i jest jednym z trzech w Polsce, które leczą takie przypadki – dodał dyrektor szpitala Dariusz Bierła.

Całość inwestycji ma kosztować ponad 8 000 000 złotych. Pozostałą część kwoty ok. 1 500 000 złotych wyłoży powiat ostrowski. Prace w szpitalu rozpoczną się po nowym roku. Przeprowadzka oddziału do nowego skrzydła planowana jest w połowie roku.

2017-12-20 ok24.tv za rc.fm