Nowe skrzydło szpitala, a w nim trzy nowe oddziały: Chirurgii Dziecięcej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla dzieci oraz Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń – w piątek uroczyście oddano do użytku w Ostrowie.

„Jestem dumny i szczęśliwy. Jak się okazuje, z dobrą, powiatową drużyną można niemal wszystko. Można choćby wybudować nowoczesny oddział wart 10 000 000 złotych” – mówił podczas otwarcia Paweł Rajski, starosta ostrowski: „W przypadku Ostrowa wielkopolskiego szczególny sukces polega na tym, że nie w Poznaniu, nie w Krakowie czy Warszawie – ale właśnie takie centrum powstaje w niewielkim Ostrowie. Oczywiście nie było by tego sukcesu, gdyby nie lekarze, pielęgniarki – cały personel. Bo można realizować piękne inwestycje, ale liczą się ludzie. bo to ludzie wypełniają treścią te budynki.”

na fot.: uroczystego otwarcia nowego skrzydła szpitala dokonano w miniony piątek

„Takich centrów, gdzie kompleksowo są leczone z najcięższymi oparzeniami, obejmującymi kilkadziesiąt procent powierzchni ciała jest w Polsce niewiele” – podkreśla Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala: „Prężnie działających ośrodków – poza ostrowskim, który de facto działa już od kilku lat – mamy dwa: w Gryficach pod Szczecinem i w Krakowie Prokocimiu. Trafiają do nas dzieci z całej zachodniej Polski – bo to nie jest tylko powiat ostrowski czy Wielkopolska, ale mamy pacjentów z wielu zakątków kraju.”

Na szpitalną inwestycję powiat ostrowski otrzymał fundusze europejskie z programu – „Infrastruktura ochrony zdrowia”. Wniosek powiatu otrzymał wysokie noty i blisko 7 000 000 złotych dofinansowania.