7 osób aresztowanych, zlikwidowana krajalnia i magazyn tytoniu oraz plantacja konopi. Śledztwa prowadzone są przez Prokuratury Rejonowe w Sieradzu i w Ostrzeszowie.

Współpraca policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Warszawie i Zarządu w Kielcach z funkcjonariuszami Mazowieckiego i Łódzkiego Urzędów Celno-Skarbowych, Straży Granicznej z Tuplic i Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spowodowała likwidację kilku miejsc, gdzie dochodziło do łamania prawa. Działania były prowadzone na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Na terenie województwa opolskiego w pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się maszyny do krojenia i suszenia tytoniu. W województwie łódzkim w hali ukryty był magazyn, a w nim oraz na naczepach samochodów znajdowały się łącznie ponad 32 tony tytoniu. W pomieszczeniach gospodarczych na terenie województwa mazowieckiego znajdowały się gilzy i worki z tytoniem. Według wstępnych szacunków Skarb Państwa mógł być narażony na straty rzędu ponad 27 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 5 osób oraz zabezpieczyli mienie o wartości 235 tysięcy złotych.

Postępowanie dotyczące tego wątku prowadzą funkcjonariusze z Zarządu w Warszawie CBŚP i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sieradzu.