Do redakcji ok24.tv napisał Jan Sobieraj, który jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.  Uczniowie realizują niezwykle ciekawy projekt, poświęcony w całości osobom starszym i ich aktywizacji pod hasłem – „Wiek to tylko liczba”.
1930801_1587609158230934_7983221043238225044_n
Od kilku tygodni wraz z grupą projektową realizujemy projekt „Wiek to tylko liczba!” w ramach olimpiady teoretycznej Zwolnieni z teorii. Nasz projekt ma doprowadzić do szerszego spojrzenia na problemy starszych osób wśród społeczeństwa, a między innymi wśród młodzieży. Jak chcemy to osiągnąć? W bardzo prosty sposób. Pokazać, że można – pisze autor.
W każdy piątek i sobotę lutego, i przez pierwszą połowę marca uczniowie prowadzili zajęcia, które miały na celu aktywizować mieszkańców Centrum Pomocy Społecznej „Wiara Nadzieja Miłość” w Odolanowie. Były to zajęcia typu muzykoterapii, biblioterapii, pieczenia babeczek itd. Natomiast główny cel projektu uzyskujemy poprzez profile na portalach społecznościowy ( Facebook, Instagram) naszego projektu.
Więcej informacji pod linkiem:
Instagram