Daniel Sztandera, były wiceprezydent Kalisza jest niewinny. Dziś zapadł w tej sprawie prawomocny wyrok. Wydział Odwoławczy Sądu Okręgowego utrzymał w mocy wcześniejszą decyzję sądu w Ostrowie, który stwierdził, że Sztandera prowadząc firmę nie działał na szkodę swoich kontrahentów. Sprawa toczyła się ponad 11 lat.

sad-sztandera-co-sapinski-006

Prokuratura oskarżała Daniela Sztanderę o zatajanie informacji o złej sytuacji finansowej prowadzonej przez siebie firmy poligraficznej. Ta w latach 1998 – 2002  zajmowała się nadrukami na opakowaniach dla największych firm spożywczych w Polsce. Kryzys na rynku rosyjskim  odbił się na liczbie zamówień firmy Sztandery, a to oznaczało mniej pieniędzy i brak płynności finansowej, co według śledczych było zatajane przez oskarżonego.

Sztandera w ten sposób miał działać  na szkodę 15 firm, usłyszał 22 zarzuty. Sprawa do Sądu trafiła w 2005 roku. W 2013 roku Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał Daniela Sztanderę na 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Od tego wyroku były wiceprezydent się odwołał do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Ten sprawę skierował do ponownego rozpatrzenia do sądu w Ostrowie Wielkopolskim.  W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Ostrowie uniewinnił Sztanderę, ale wyrok był nieprawomocny i odwołała się od niego prokuratura. Dziś Wydział Odwoławczy Sądu Okręgowego w Kaliszu utrzymał w mocy decyzję sądu poprzedniej instancji i były wiceprezydent Kalisza jest niewinny prawomocnie.  – Jestem bardzo szczęśliwy z tego wyroku, w końcu po ponad 11 latach udowodniłem to, co od początku powtarzałem: jestem niewinny. Sprawa odcisnęła piętno na moim życiu prywatnym i zawodowym, ale na szczęście mam to już za sobą. – mówi portalowi faktykaliskie.pl Daniel Sztandera.

2015-12-30 ok24.tv za faktykaliskie.pl