Dla władz Ostrowa Wielkopolskiego to parasol- z tym, że naprawdę baaardzo duży- dla radnych opozycji- wiata, której być nie powinno.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej można było wysłuchać polemiki radnego Mariana Herwicha i zastępcy prezydenta Jakuba Szczurka-  dotyczącej nietypowego zadaszenie jednego z restauracyjnych ogródków na ostrowskim rynku.

Jak mówi radny Herwich taki kształt ogródka jest niezgodne z regulaminem i zarządzeniem. – To jest wiata, a nie parasol. Jeśli wiata ma boczne okna do spuszczenia, może włączyć ogrzewanie, czy to jet nadal parasol? Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby na rynku będą montowane kolejne wiaty, ale pod warunkiem że taka będzie decyzja Komisji Rozwoju Przestrzennego. Po co my się zbieramy, szkoda naszego czasu – mówi radny M.Herwich.

Tymczasem zdaniem zastępcy prezydenta Jakuba Szczurka- jest to duży parasol, a poza tym jest zgoda plastyka miejskiego i konserwatora zabytków- więc nie ma tematu.

Jest zamontowany parasol jednospadowy na konstrukcji aluminiowej z białą membraną. Projekt został przedstawiony i zaakceptowany przez konserwatora zabytków i w związku z tym nie ma żadnych nieścisłości co do posadowienia tego ogródka- wyjaśnia J.Szczurek.

18118615_10211463897865517_6276900483502743007_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radny uważa, że taka zgoda władz miasta jest niesprawiedliwa wobec pozostałych najemców.

2017-06-