Mariusz Wdowczyk, agent łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który w drodze konkursu został wybrany prezesem Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego, od 1 września obejmie to stanowisko. Dotychczasowy pracodawca Wdowczyka – CBA zakończyło właśnie wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Prawdopodobnie chodziło o  wątpliwości wokół kontroli prowadzonych przez tę służbę w Kaliszu przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi i związek z nimi Mariusza Wdowczyka.

– Postępowanie wewnętrzne nie stwierdziło naruszenia wewnętrznych procedur startowania w konkursie.  Z dniem 29 sierpnia pan Mariusz Wdowczyk odchodzi ze służby w CBA – odpowiedział nam Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. Funkcję prezesa Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego Mariusz Wdowczyk obejmie 1 września. – Taką uchwałę jednomyślnie przyjęła dziś Rada Nadzorcza spółki – mówi Filip Żelazny, który od 1 lipca pełni obowiązki prezesa KPT, a od 1 września wraca na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Nadal trwa jednak śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego podczas konkursu na stanowisko prezesa spółki KPT. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie.

Przypomnijmy, Mariusz Wdowczyk to agent łódzkiej delegatury CBA, tej samej, która jesienią ubiegłego roku, tuż przed wyborami samorządowymi, kontrolowała ówczesną władzę i związane z Ratuszem stowarzyszenia. Działania te nic nie wykazały, ale w kampanii wyborczej cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów.  W czerwcu tego roku Mariusz Wdowczyk został wybrany przez komisję konkursową na prezesa Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.

Wobec reakcji, jakie wywołał ten wybór oraz wątpliwości, które namnożyły się wokół tej sprawy i zostały nagłośnione przez media, również ogólnopolskie, kierownictwo CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Objęte było ono tajemnicą, ale prawdopodobnie dotyczyło właśnie ubiegłorocznych kontroli w Kaliszu i ewentualnych związków z nimi agenta łódzkiej delegatury CBA.

2015-08-20 ok24.tv za faktykaliskie.pl