Piotr i Paweł był dotąd obecny w Kaliszu, Koźminie i Krotoszynie. Teraz marka zniknie i prawdopodobnie zastąpi ją niemiecki SPAR.

Spar Group Ltd potwierdza zamiar inwestycji w sieć detaliczną Piotr i Paweł w Polsce – poinformowali redakcję wiadomoscihandlowe.pl przedstawiciele sieci Piotr i Paweł. W Poznaniu podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia spółki, która zostanie nowym właścicielem Grupy Piotr i Paweł.
– Inwestycja wymagać będzie uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po czym zostanie złożony stosowny wniosek do prezesa UOKiK – komentują w oświadczeniu przedstawiciele Piotra i Pawła.

Jak zadeklarowali, szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji umowy zostaną przekazane po zatwierdzeniu inwestycji przez prezesa UOKiK.

Przypomnijmy, według naszych informacji porozumienie w rzeczywistości doprowadzi do utworzenia spółki, która przejmie udziały w spółce Grupa Piotr i Paweł – czyli firmie-matce całej grupy kapitałowej poznańskiej sieci.

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W latach 60’ xx wieku została master franczyzobiorcą Spara na rynek RPA. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii.