Galeria Street Art, która stanęła przy ulicy Raszkowskiej wywołała spore poruszenie w mieście oraz w mediach społecznościowych. Jak się okazuje sama instalacja wywołała dyskusję nie tylko wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, na jednym z branżowych portali określono ją jako najgorszą Galerią Street Artową…. na świecie.

Organizatorzy projektu i Prezydent Beata Klimek stwierdzili, że prace wykonane zostały przez anonimowych twórców graffiti. Jeden z lokalnych artystów doszukał się informacji, że nie są to anonimowe dzieła, a poza tym nie wszystkie to graffiti.

charlie-chaplin-wystrza-u-sztuka-51720432
Za całością zlecenia stoi ostrowski artysta Piotr Łopatka, któremu powierzono wykonanie całego zlecenia łącznie z pracami budowlanymi. Koszt wykonania tej instalacji wyniósł aż 70 tysięcy złotych. Pierwotnie w budżecie miasta zapisano na ten cel 45 tysięcy. Nie dość, że wyszło drożej niż pierwotnie zakładano, to jak się okazuje prezentowane obrazy zostały kupione z  internetu z tzw. stocka. Co gorsza, dzieła pochodzą ze strony z grafikami stockowymi – to po prostu obrazki, które każdy może kupić w sieci.

Link do artykułu – kliknij tutaj

O galerii pisaliśmy tutaj – czytaj

2017-05-30 ok24.tv za infostrow.pl