Wbrew medialnym doniesieniom Piotr Walkowski nie zamierzał i nie zamierza ubiegać się o stanowisko wicestarosty ostrowskiego. Poniżej oświadczenie dotychczasowego posła PSL – Piotra Walkowskiego – przesłane – między innymi – do redakcji Radia Centrum 106.4 w odpowiedzi na dywagacje o wakacie na tymże stanowisku, w związku z wyborem obecnego wicestarosty na posła z ramienia PiS.

Gazeta „Nasz rynek” sugeruje jednak, że PSL próbuje rozbić dotychczasową koalicję PO – PiS, która rządzi już drugą kadencję w powiecie.

Największe szanse na objęcie funkcji wicestarosty daje się Marlenie Maląg, byłej wiceprezydent Ostrowa, a obecnie pracującej w magistracie na stanowisku naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu. Ale to podobna nie jedyna chętna do objęcia tego stanowiska. Ponoć o pracę w starostwie bardzo zabiega radny Roman Pacholczyk. Jak udało nam się dowiedzieć, podobną tę dwójkę pogodzić ma radna Karolina Dera-Szymańska. Dobrze poinformowani członkowie ostrowskiego PiS twierdzą, że to właśnie ona ma poparcie odchodzącego do Warszawy Tomasza Ławniczaka.

Ale po wyborach parlamentarnych swoją szansę zwietrzyło także Polskie Stronnictwo Ludowe. Działacze PSL na czele z byłym już posłem Piotrem Walkowskim, prowadzą rozmowy o ewentualnym stworzeniu nowej koalicji. I wcale nie chcą dogadywać się z obecnym starostą Pawłem Rajskim i Platformą Obywatelską. Ludowcy rozmawiają o koalicji z PiS. W zamian proponują PiS-owi stołek starosty, a sami ,,zadowolą” się funkcją wicestarosty.

2015-10-29 ok24.tv za naszrynek.pl