Od poniedziałku na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami kontrola sanitarna. Punkty są na pięciu przejściach: Zgorzelec-Jędrzychowice (A4), Olszyna (DK18), Świecko (A2), Kołbaskowo (A6), a także na granicy polsko-czeskiej – przejście Gorzyczki. – Decyzji o rozegraniu meczu Lech Poznań – Legia Warszawa (14 marca) bez udziału publiczności jeszcze nie podjęliśmy. Rozważamy to – ogłosił wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Koronawirus. Karty identyfikacyjne
Na granicy w Zgorzelcu-Jędrzychowicach kontrola jest prowadzona na A4 na jezdni w kierunku od granicy do Wrocławia. Tuż za tablicą informującą o granicy państwa wydzielono jeden pas jezdni i pobocze. Stoją tu ambulans, policyjne radiowozy, pojazdy straży granicznej i inspekcji transportu drogowego.

Odwołane imprezy w Wielkopolsce
10 i 11 marca – odwołane spotkania z kandydatem na prezydenta Szymonem Hołownią w Poznaniu (Concordia Design) oraz w Gnieźnie
14-15 marca – Targi Mieszkań i Domów, Międzynarodowe Targi Poznańskie – mają być 23-24 maja
15 marca – Babi Targ – wymiana ciuchów
18-19 marca – XXIV Targi Pracy Politechniki Poznańskiej zostają przełożone – przewidywany termin targów to 21-22 października
18-25 marca – Targi Salmed, Międzynarodowe Targi Poznańskie – impreza odbędzie się we wrześniu
26 marca – Targi Motor Show w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Poznańskie – impreza odbędzie się w czerwcu
29 marca – 56. Cross Ostrzeszowski i półmaraton w Ostrzeszowie

Rozdawane są karty identyfikacyjne, po polsku lub angielsku. Mają dwie wersje – dla kierowcy i dla pasażera. Wpisywać trzeba imię, nazwisko, nr PESEL, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, adres oraz dane kontaktowe oraz dane osoby do kontaktu i telefon do niej).

Kierowcy podają też dane firmy, dla której pracują, lub dane właściciela pojazdu. Informują także skąd jadą i kiedy wyjechali oraz dokąd jadą, i podać datę oraz przybliżoną godzinę dojazdu na miejsce.