ak co roku, Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w wakacje dzieci i młodzież na zajęcia otwarte. W lipcu można wziąć udział m.in. w warsztatach: baletowych, teatralnych, plastycznych, gitarowych czy w zabawach na świeżym powietrzu.

–„Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury organizuje otwarte zajęcia podczas wakacji letnich. W tym roku można nas odwiedzić od 6 do 31 lipca i skorzystać z różnego rodzaju zajęć prowadzonych przez nauczycieli” – mówi dyrektor MDK Anna Torz.

zdjecie

Przez niemal cały miesiąc będzie można uczestniczyć w otwartych i bezpłatnych zajęciach. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach: tanecznych, teatralnych, teatralno-plastycznych, gitarowych, wokalnych. Zostaną także zorganizowane rozgrywki w tenisa stołowego, a jeśli pogoda dopisze – zabawy na świeżym powietrzu w być może trochę już zapomniane dawne gry podwórkowe jak np. skakanie w gumę, gra w klasy, zabawy z piłką, w kręconkę czy chodzenie na szczudłach. A wszystko to pod okiem nauczycieli MDK. Placówka przy ul. Wolności 10 organizuje także naukę pływania. Warto dodać, że oferta MDK jest bezpłatna. Nie jest też skierowana tylko do uczestników zajęć w MDK w roku szkolnym, ale do wszystkich zainteresowanych dzieci i młodzieży do 25 roku życia. Dzieci muszą być jednak odbierane z zajęć przez rodziców lub wyznaczonych opiekunów.

zdjecie

–„Pełen wykaz organizowanych przez nas warsztatów znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebook. Na zajęcia nie trzeba się zapisywać wcześniej. Można też uczestniczyć we wszystkich oferowanych przez nas warsztatach. Mamy jednak prośbę do uczestników, aby przychodzili na zajęcia na ich początku, a także w ubraniu dostosowanym do formy zajęć, czyli na przykład w luźnych i wygodnych strojach na zajęcia taneczne” – dodaje szefowa MDK.

Bezpłatne zajęcia w MDK odbywają się w lipcu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00.

2015-07-09 ok24.tv