Kierowcy w całej Polsce mają w sobotę między godziną 16 a 18 przystąpić do protestów. Swoje niezadowolenie z powodu wysokich cen paliw zamierzają zademonstrować poprzez blokadę stacji PKN Orlen. Akcja „Blokujemy Orlen” odbędzie się w kilkudziesięciu miastach.
„Blokujemy Orlen”. 11 czerwca planowany jest ogólnopolski protest kierowców
Na sobotę 11 czerwca zaplanowano ogólnopolską akcję „Blokujemy Orlen”. Kierowcy zamierzają przyjechać na stacje paliw spółki Orlen i celowo zablokować wjazdy. „Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację” – czytamy w komunikacie organizatorów, zamieszczonym na Facebooku.
Inicjatorami akcji „Blokujemy Orlen” jest grupka czterech mężczyzn, którzy piszą, że „działają ponad podziałami” i nie należą do żadnej partii czy formacji politycznej.
Lista miast i adresy stacji aktualizowane są na stronie blokujemyorlen.pl/kalendarium/

Ważne! Co robić czego nie robić i jak się zachowywać w trakcie protestu
Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cen paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji „Blokujemy Orlen”.
Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć „sztuczną” kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw.
W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.