Czworo dzieci będzie miało w metryce urodzin datę 1 stycznia 2017. Pierwszego dnia nowego roku na świat w ostrowskim szpitalu przyszły same dziewczynki. Jak potwierdzają dane statystyczne ostrowski szpital na miejsce porodu wybiera coraz więcej matek.

– „2016 był rokiem, w którym urodziło się ponad 200 dzieci więcej w porównaniu z 2015. Cieszy nas to, że wzrost jest u nas notowany od kilku lat. Jesteśmy liderem jeśli chodzi o porody w byłym województwie kaliskim. Cieszymy się, że u nas rodzą się dzieci z Ostrowa, ale bardzo dużo z ościennych powiatów i także z miasta Kalisza’’ – powiedział Tomasz Gostomczyk, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w ostrowskim szpitalu.

zdjecie

Emocje wywołują zawsze porody w pierwszym dniu nowego roku. W tym roku taką datę przyjścia na świat wybrało czworo dzieci. Wszystkie to dziewczynki, wśród nich m.in. mieszkanka Kalisza. 2 stycznia 2017 r. z rąk Starosty Ostrowskiego szczęśliwe mamy otrzymały drobne upominki i serdeczne gratulacje. – ,,Dla każdej matki, dla każdego rodzica szczęśliwe narodziny zdrowego dzieciątka to chyba najlepsze rozpoczęcie nowego roku’’ – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Równie pracowity był 2 stycznia, bo tego dnia na świat przyszło 9 dzieci i nadal w przewadze rodzących się dzieci były dziewczynki.

zdjecie

– „W naszym szpitalu konsekwentnie rozwijamy obszar związany z opieką nad dziećmi. Myślę, że matki doceniają nie tylko opiekę podczas porodu, ale także to, że mamy specjalistyczne oddziały, na których noworodki w razie potrzeby mogą szybko otrzymać profesjonalną opiekę’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

W 2016 r. w ostrowskim szpitalu urodziło się ponad 1750 dzieci. To bardzo dobry wynik i utrzymanie tendencji. W Ostrowie Wielkopolskim rodzą mieszkanki miasta i powiatu ostrowskiego, ale także powiatu ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego. Jest to zasługa opieki ze strony całego personelu z jakim spotykają się pacjentki na oddziale. Potwierdzeniem opinii jest zdobyty po raz drugi z rzędu tytuł „Położna Roku w plebiscycie Hipokrates’’, w którym głosują pacjenci, właśnie przez położne z Ostrowa. W ubiegłym roku była to Anita Świątek, a w tym roku laureatką plebiscytu została Anny Szubert. W dniu 2 stycznia obie położne oraz kierownik oddziału Tomasz Gostomczyk otrzymały od Starosty Ostrowskiego podziękowania i drobne upominki.

2017-10-02 ok24.tv