Kępno kompleksowo zmodernizowało Kino Sokolnia wykorzystując i pozyskując środki zewnętrzne i to z trzech różnych źródeł. Ostrów Wielkopolski zapowiedział malowanie sali kinowej w Kinie Komeda od 8 grudnia br. Całkowity koszt malowania wyniesie 85 tysięcy złotych, z czego połowę Ostrowskie Centrum Kultury pozyskało z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zakres realizacji inwestycji w Kinie Sokolnia w Kępnie obejmował kompleksowe wykonanie remontu widowni, toalet, holu wejściowego, sceny,pomieszczeń technicznych, socjalnych i gospodarczych oraz związanej z tym infrastruktury i instalacji oraz zakupu wyposażenia, w tym 176 nowych foteli kinowych.

Prace ogólnobudowlane polegały na wymianie instalacji: CO, wodnokanalizacyjnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, elektrycznej,
dociepleniu stropu oraz remoncie poszczególnych  pomieszczeń kina raz z wymianą okien.
Obiekt został dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co więcej, filmy w kinie „Sokolnia” wyświetlane są teraz za pomocą nowoczesnego projektora cyfrowego pracującego z rozdzielczością 4K w standardzie hollywoodzkim DCI (Digital Cinema Initiatives) wyposażony w układ do projekcji 3D na ekranie z elektrycznym sterowaniem o szerokości ok. 730 cm, mającym powierzchnię perforacyjną powlekaną cząstkami srebra (materiał akustycznie transparentny). System nagłośnienia pracuje w technologii Dolby Surround 7.1. Zestawy głośnikowe umieszczone są na wózkach przejezdnych, co umożliwia stworzenie wolnej przestrzeni na scenie i wykorzystanie obiektu do innego typu imprez kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Kępnie na modernizację i cyfryzację kina „Sokolnia” gmina Kępno pozyskała dwie dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: • dotacja na cyfryzację opiewała na kwotę 149 256,00 zł i obejmowała m.in. zakup projektora kinowego 4K. Całkowity koszt cyfryzacji wyniósł 298 513,00 zł netto. Dotacja na wykonanie instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji oraz dostawę i montaż foteli kinowych w kwocie 80 000,00 zł. Wartość tych robót wyniosła 328 677,30 zł netto. Sfinansowanie przebudowy kina było możliwe dzięki dotacji w kwocie 1 190 171,00 zł, jaką Gmina Kępno pozyskała na cele kulturalne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007­ -2013. 

Ostrów Wielkopolski pozyskał ponad 40 tysięcy złotych. Malowanie ma rozpocząć się 8 grudnia 2017r. Widzowie nie zobaczą wiec  premierowo najnowszej części „Gwiezdnych Wojen” pt. „Ostatni Jedi”. Film zostanie wyświetlony w kinie Komeda tuż po zakończeniu prac malarskich.

2017-11-10 ok24.tv