Trzecie pod względem wielkości centrum handlowego powstaje w Kaliszu. Już za pół roku w Parku Handlowym „Kalinka” u zbiegu Młynarskiej, Serbinowskiej i alei Wojska Polskiego otworzą się dwa pierwsze sklepy: Piotr i Paweł oraz Bricomarche. Inwestor  zabiega o to, by w Kalince był  punkt odbioru towarów firmy Ikea, które można kupować przez internet.

56bd9f2b9533a821134383

W piątek na terenie budowy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję. Supermarket Piotr i Paweł oraz Bricomarche – sklep z asortymentem budowlano-dekoracyjnym otworzą się w maju 2017 roku.  Kolejne dostępne będą dla klientów wraz z początkiem lipca. Obiekt buduje ostrowska firma Budrem.

kk

– Mamy jeszcze drogerię Rossmann, rozmawiamy z firmą Pepco, z Neonetem, rozmawiamy z Takko, ze Sfinksem, także będą dwie restauracje, dwa sklepy odzieżowe i może to będzie niespodzianka, może przedwcześnie to powiem, ale rozmawiamy również z firmą Ikea, która chce tu zrobić punkt odbioru swoich towarów – zdradza Edyta Bystra. Kaliszanie mogliby odbierać tutaj produkty zamówione w internetowym sklepie Ikea.

Koszt budowy Kalinki wyniesie około 32 mln złotych. – Cała powierzchnia handlowa wynosi blisko 9000 metrów kwadratowych, w tym ok. 7500 m na parterze, kilkaset metrów na piętrze, oraz ok. 1000 m. sprzedaży zewnętrznej czyli ogrodu. W tej chwili prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem, stoją już praktycznie dwie ściany dwóch obiektów, kolejne powstają i mam nadzieję, że zima pozwoli nam kontynuować prace, bo nie przewidujemy żadnej przerwy w budowie – mówi Edyta Bystra.

56bd9f2d37c68566277288

Akt erekcyjny podpisali projektant Marek Rzucidło, przedstawiciel wykonawcy firmy Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego Ryszard Wilczewski, inwestor i właściciel firmy Antan Robert Faktor oraz wicestarosta kaliski Jan Kłysz.

2016-12-02 ok24.tv wizualizacje: www.kalinkakalisz.pl