20 maja rusza w Gminie Jarocin pilotażowy program selektywnej zbiórki odpadów biodegradowalnych- kuchennych. Akcja potrwa do końca czerwca i obejmie swym zasięgiem wybrane ulice osiedli: Ługi, Ciświca, Bogusław i Polna.

W pierwszym etapie pilotażu na poszczególnych osiedlach mieszkańców odwiedzą pracownicy Urzędu Miejskiego w Jarocinie, którzy udzielą szczegółowych informacji o wdrażaniu programu odbioru odpadów BIO-kuchennych. Już w trakcie tego spotkania właściciel posesji będzie mógł wybrać jedną z dwóch form segregacji tego rodzaju odpadów, podpisując stosowne oświadczenie.

Do wyboru będzie oświadczenie o wyrażeniu zgody na dostarczenie pojemnika na odpady biodegradowalne- kuchenne, za który nie będą pobierane dodatkowe opłaty. Podpisując je właściciel nieruchomości zobowiązuje się nie tylko do odbioru pojemnika, ale i regularnego zapełniania go odpadami BIO-kuchennymi, które odbierała będzie ta sama firma transportowa, co odbiera pozostałe odpady.

Z kolei drugie oświadczenie dotyczyć będzie rezygnacji z pojemnika na odpady biodegradowalne- kuchenne na rzecz prowadzenia przydomowego kompostownika.

Decyzja o rodzaju prowadzenia zbiórki – w pojemniku lub w kompostowniku – odpadów BIO-kuchennych należała będzie do właściciela nieruchomości.

Ulice w Jarocinie objęte pilotażem: BAŁTYCKA, BIESZCZADZKA, BRDOWA, DNIEPROWA, DUNAJECKA, FOLWARCZNA, JĘCZMIENNA, KŁODZKA, KUJAWSKA, KURPIOWSKA, LUTYŃSKA, ŁUGI, MAŁOPOLSKA, MAZURSKA, NOTECKA, NOWE PARCELE, NYSKA, ODRZAŃSKA, OWSIANA, POMORSKA, PROŚNIANA, PSZENNA, SADOWA, SIEDLEMIŃSKA, SUDECKA, ŚLĄSKA, ŚWIĘTOKRZYSKA, TATRZAŃSKA, WARCIANA, WARMIŃSKA, WIEJSKA, WIELKOPOLSKA, WIŚLANA, WIŚNIOWA, WYBUDOWANA, ŻYTNIA, BLUSZCZOWA, BOGUSŁAW, DESZCZOWA, DO ZDROJU, JAGODOWA, JAŁOWCOWA, JESIENNA, JEŻYNOWA, KASZTANOWA,  KONWALIOWA, KWIATOWA, LIPOWA, POZIOMKOWA, SŁONECZNA, SOSNOWA, ŚWIERKOWA, TĘCZOWA, WIOSENNA, WRZOSOWA, ZIMOWA, ŻURAWINOWA, RÓŻANA, CHABROWA, DOŻYNKOWA, GAJOWA, ŁANOWA, OPŁOTKI, OS. BAJKOWE, POLNA, ROLNA, SIEWNA, TOROWA, ZAGONOWA, ZAGRODOWA, ŻNIWNA, ZAKRZEWSKA, CIŚWICA