V Igrzyska Wiedzy i  Umiejętności odbędą się w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.  Igrzyska to szereg konkursów skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych (od tego roku szkolnego również podstawowych), które corocznie cieszą się olbrzymią popularnością.

W tym roku szkolnym zaproszenie na Igrzyska przyjęło blisko 170 uczniów z 18 gimnazjów oraz szkół  podstawowych nie tylko powiatu ostrowskiego. Tego dnia w jednym czasie odbywają się różne konkursy i zawody.

– Staramy się, by tematy przewodnie zmagań zawsze dostosowane były do hasła obowiązującego w naszym liceum w danym roku
szkolnym (np. w ubiegłym roku – bezpieczeństwo oraz wychowanie, w bieżącym – miłość i wymaganie). Co roku organizujemy także jedną dodatkową konkurencję o różnej tematyce, wymagającej wykazaniem się innymi umiejętnościami – w tym roku jest to konkurs na prezentację multimedialną lub filmik pt. „Powiat Ostrowski – tu chcę zostać.” – mówi Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak, nauczyciel języka angielskiego w III LO oraz koordynator V Igrzysk Wiedzy i Umiejętności.

Co roku Igrzyskom towarzyszą inne imprezy, takie jak występy szkolnych artystów , spacer po szkole z przewodnikami czy wystawa zdjęć „III LO w obiektywie”. Podczas gdy uczniowie zmagają się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczą w warsztatach przeprowadzanych przez profesjonalistów. W tym roku nauczyciele wezmą udział w warsztatach dotyczących mediacji rówieśniczych.

Oficjalne rozpoczęcie Igrzysk: 6 grudnia 2017r. godz. 9.00 (aula szkoły), natomiast o godz. 12.00 również w auli III LO nastąpi wręczenie nagród w poszczególnych konkursach.

2017-12-02 ok24.tv