Jako jeden z dwóch powiatów w Wielkopolsce powiat ostrowski został zaproszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego do projektu ,,Uzależnia mnie tylko sport”. W akcji udział wezmą jeszcze reprezentacje Pleszewa, Godziesz, Blizanowa, Cekowa Kolonii i Perzowa.

Przez 6 weekendów na terenie tych samorządów odbywać się będą imprezy promujące rodzinne bieganie oraz profilaktykę. Tłumaczenie, na czym polega mechanizm uzależnienia, nie musi kojarzyć się z nudnawą pogadanką. Już od 9 maja w całej Wielkopolsce rusza kampania, podczas której edukacji towarzyszyć będzie sportowa rodzinna zabawa na świeżym powietrzu.

Podczas każdego z 30 takich wydarzeń będzie możliwość zasięgnięcia opinii prawników, psychologów oraz specjalistów do spraw uzależnień. Będzie też można porozmawiać z pracownikami ośrodków zajmujących się profilaktyką uzależnień.

– Celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu – szczególnie piwa – oraz innych środków psychoaktywnych. Dzięki zaangażowaniu 30 gmin i powiatów możemy zaproponować tysiącom dzieci, młodzieży aby wspólnie z rodzicami, świadomie wybrali sportowe emocje zamiast alkoholu” – mówi Leszek Wojtasiak, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – Zachowania prozdrowotne należy kształtować jak najwcześniej. Dlatego w sportowej rywalizacji, w ramach drużyny składającej się z dziecka i rodzica, mogą wziąć udział już przedszkolaki.

Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.  konkursy wiedzy na temat profilaktyki uzależnień. Na tych, którzy prawidłowo odpowiedzą, czekać będą nagrody. Podobnie jak na przedstawicieli rodzinnych drużyn, które zechcą sprawdzić swoją kondycję w biegach. Każdy, kto ukończy bieg, wróci do domu z dyplomem, najlepsi – z dodatkowymi nagrodami.

Informacje na temat kampanii dostępne są na stronie www.uzalezniamnietylkosport.pl  oraz na profilu:www.facebook.com/uzalezniamnietylkosport

11224278_1425152267803295_3622271556979527378_n