Wrócą strefy czerwone, żółte i zielone. Wygląda na to, że nam się upiecze. Na razie…
Jak podaje RMF FM, z ustaleń epidemiologów wynika, że już w najbliższych dniach przekroczona zostanie granica tysiąca zakażeń dziennie, o której ostatnio mówił Adam Niedzielski. Minister zdrowia zakłada, że po osiągnięciu takiej dobowej liczbie zakażeń, rząd będzie musiał rozpocząć dyskusję o obostrzeniach. Warto dodać, że w czwartek 23 września resort zdrowia informował o 974 zakażeniach, a w sobotę o 917 infekcjach.
Możliwe jest zwiększenie liczby restrykcji covidowych już w tym tygodniu. Obostrzenia miałyby dotyczyć wprowadzenia ostrzejszych limitów dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko koronawirusowi.
rząd miałby ograniczyć liczbę uczestników zgromadzeń i imprez oraz wprowadzić obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką także na otwartym powietrzu. Restrykcje te nie są przewidywane dla całej Polski, a jedynie w powiatach lub grupach powiatów, gdzie zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest najmniej oraz w regionach, gdzie do szpitali trafia najwięcej chorych z ciężkim przebiegiem zakażenia.