Zdarzało się przyspieszać po minięciu radarowców? To dziś i w niedzielę radzimy uważać, bo po jednym patrolu może pojawić się następny. Tak działa kaskadowy pomiar prędkości.

Policjanci z drogówki będą sprawdzać na głównych drogach w jaki sposób kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych, dotyczących ograniczeń prędkości.Nadmierna prędkość to nadal główny powód wszystkich zdarzeń drogowych. Nieprzestrzeganie tych przepisów sprawia, że w razie nagłej sytuacji na drodze, kierowca ma małe szanse na odpowiednią reakcję. Dodatkowo, zdecydowanie wydłuża się droga hamowania. Oszczędność czasu jest znikoma, natomiast zagrożenie zdrowia i życia rośnie wprost proporcjonalnie do naszej prędkości.

Policjanci przypominają, że w związku ze zbliżającym się weekendem majowym na najpopularniejszych szlakach komunikacyjnych, musimy się liczyć z większym ruchem na drogach. Nasza świadoma i odpowiedzialna jazda jest kluczowym czynnikiem decydującym o wspólnym bezpieczeństwie na drodze. Policjanci ze swej strony zapowiadają wzmożoną obecność i surowe egzekwowanie przepisów.