Wyłączone zostaną wjazdy ze strony miasta przez ulicę Kaliską i Nowa Krępa. Etap ten potrwa około 2 miesiące.  W miarę postępu prac ruch na drodze krajowej będzie przekierowywany na drugą jezdnię.

MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACJI S.A. W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM INFORMUJE, ŻE Z UWAGI NA PRACE DROGOWE PRZY AL. SŁOWACKIEGO OD DNIA 8 LIPCA 2015 R.

DO ODWOŁANIA ZMIANIE ULEGAJĄ TRASY KURSOWANIA NASTĘPUJĄCYCH LINII:

Linia M, która kursować będzie:
W kierunku Ostrowa Wielkopolskiego: … Czekanów, Ostrów Wielkopolski ul. Ofierskiego (Galeria Ostrovia), Grabowska szkoła, Kompałły i dalej po dotychczasowej trasie.
W kierunku Kalisza … Kompałły, Grabowska Szkoła, Kaliska Galeria Ostrovia i dalej po dotychczasowej trasie.

Linia M-E, która kursować będzie:
W kierunku Ostrowa Wielkopolskiego: … Czekanów, Grabowska szkoła, Kompałły i dalej po dotychczasowej trasie. W kierunku Kalisza: … Kompałły, Grabowska Szkoła i dalej po dotychczasowej trasie (przez Witosa, Ofierskiego).

Linia 20, która kursować będzie: W kierunku Ostrowa Wielkopolskiego: … Czekanów, Grabowska szkoła, Kompałły i dalej po dotychczasowej trasie.
W kierunku Kalisza: … Kompałły, Grabowska Szkoła i dalej po dotychczasowej trasie.

Linia 11, która kursować będzie: W kierunku Nowej Krępy: … Bracka, Grabowska szkoła (przez Al. Słowackiego, Limanowskiego, Kaliska) i dalej po dotychczasowej trasie.
W kierunku Nabyszyc: … Nowa Krępa, Bracka (przez Ofierskiego Galeria Ostrovia, Kaliska) i dalej po dotychczasowej trasie. Dla kursów o godz. 07:05 z Nabyszyc i o godz. 15:05 z Gorzyc Wielkich nieczynny przystanek Al. Słowackiego Kaliska.

Linia 23, która kursować będzie: W kierunku Nowa Krępa: … Kaliska Bank, Grabowska szkoła, Ofierskiego Galeria Ostrovia i dalej po dotychczasowej trasie.
W kierunku Dwernickiego: … Nowa Krępa, Ofierskiego Galeria Ostrovia, Grabowska szkoła i dalej po dotychczasowej trasie.

Linia 5B, 5, która kursować będzie: W kierunku Nowa Krępa: … Kaliska Bank, Grabowska szkoła i dalej po dotychczasowej trasie.
Z kierunku Nowa Krępa: … Grabowska szkoła, Kaliska bank i dalej po dotychczasowej trasie. Dla kursu o godz. 14.35 z Koryt autobus nie kursuje do KALISKIEJ SPOMASZ, tylko do KALISKIEJ BANK (przez Al.Słowackiego i Limanowskiego).
Nieczynne będą przystanki Al.Słowackiego Minimal, Al. Słowackiego Kaliska i Kaliska Spomasz.

Kurs powrotny o godz. 15.20 rozpocznie się z KALISKIEJ BANK. Linia 6 – kursy w soboty Dla kursu o godz. 10.25; 12.15 i 15.00 z Bema cmentarz przez Galeria Ostrovia nieczynny przystanek Kaliska Spomasz. Dla kursów o godz. 9.07; 11.17; 13.14 i 15.50 z Rososzycy przez Galeria Ostrovia nieczynny przystanek Kaliska Spomasz.

DLA WYŻEJ WYMIENIONYCH LINII W OBU KIERUNKACH NIECZYNNY PRZYSTANEK KALISKA SPOMASZ. NAJBLIŻSZY PRZYSTANEK GRABOWSKA SZKOŁA.

Dla linii C i 25 w obu kierunkach nieczynny przystanek Al. Słowackiego Kaliska.