– Do połowy czerwca potrwa testowanie programu, który pozwoli pracownikom Urzędu Miejskiego na sukcesywne wpisywanie umów. Samo wpisywanie planujemy rozpocząć pod koniec czerwca, bo wiąże się to również z wydaniem odpowiednich upoważnień dla pracowników – wyjaśniał  na sesji sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Andrzej Baraniak. Rejestr zawieranych umów to propozycja radnego PO Jakuba Paducha. Nie będzie to jednak żaden skomplikowany program, tylko arkusz programie excel.
SESJA_3_01

Uchwała w sprawie tzw. elektronicznego rejestru umów pozwoli na szerszy wgląd w to, na co wydawane są publiczne pieniądze w ramach paragrafów budżetowych.

– W najprostszy sposób będzie to funkcjonowało jako spis tego z kim, na co i za ile Urząd Miejski zawiera umowy, zamieszczany na oficjalnej stronie internetowej miasta. Tego typu uchwała podjęta została już między innymi przez Radę Miasta Szczecin,  Radę Miejską w Tłuszczu czy Radę Gminy Poświętne. Docelowo tego typu rejestr powinien zawierać wszelkie informacje dotyczące wydatków ze środków publicznych – wyjaśnia radny J.Paduch.

Mając na względzie prawidłowe funkcjonowanie rejestru oraz spełnienie przez niego oczekiwanej społecznie funkcji niezbędne wydaje się uruchomienie stosownej zakładki na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz zapewnienie funkcjonowania w jej ramach odpowiedniej wyszukiwarki, która pozwoli na selekcję wyszukiwanych informacji oraz ich porównywanie.

2015-06-04 ok24.tv