Kaliski ratusz wydaje własną gazetę, aby pochwalić się sukcesami władz. Samorządowy periodyk ma tytuł „kalisz.pl”, zeszytowy format, 40-tysięczny nakład i kredowy papier. Stroną dziennikarską, redakcyjną oraz przygotowaniem do druku zajmują się pracownicy biura informacji miejskiej ratusza – pisze portal wkaliszu.pl.

Pierwszy numer ukazał się kilka dni temu i jest kolportowany wśród kaliszan bezpłatnie – trafia m.in. do skrzynek pocztowych. Obok informacji samorządowych, znajdziemy w nim między innymi: tekst prezydentaGrzegorza Sapińskiego o jego ulubionych filmach i płytach, kalendarz imprez oraz relację ze święta miasta.

–  Wielu czytelników, z różnych powodów, wciąż preferuje tradycyjne gazety– tłumaczy we wstępniaku powody wydawania gazety prezydent Grzegorz Sapiński. – Chcemy dostarczać mieszkańcom informacji, związanych z pracą samorządów, choć to oczywiście tylko część treści zawartych w publikacji. Będziemy pisać o pasjach kaliszan, wracać pamięcią, na przykład w postaci fotorelacji do ważniejszych imprez, ale także zapowiadać najciekawsze wydarzenia.

Jakie są koszty wydawania ratuszowej gazety, planowany cykl wydawniczy oraz czy jej powstanie oznacza koniec kwartalnika „Kalisia Nowa” – tego nie wiadomo. W ubiegłą środę (15.07) portal wkaliszu.pl zapytał o to rzeczniczkę ratusza Elżbietę Zmarzłą. – Niestety, mimo kolejnych próśb i monitów, obiecanej odpowiedzi nie otrzymaliśmy do dzisiaj – informuje portal.

2015-07-22 ok24.tv za www.wkaliszu.pl