Kaliska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie gwałtu, do którego miało dojść na początku września tego roku w jednym z podkaliskich lokali dyskotekowych. Ofiarą przestępstwa miała paść 29-letnia kobieta.

OBRAZ_PROKURATURA_2-858x350_c
Zdaniem domniemanej ofiary gwałtu, do przestępstwa miało dojść 12 września tego roku na terenie dyskoteki w Józefowie koło Kalisza. 29-latka złożyła w tej sprawie wyjaśnienia i przeszła obdukcję lekarską. Przesłuchano też świadków: uczestników dyskoteki oraz osoby, które towarzyszyły kobiecie w dyskotece, m.in. brata pokrzywdzonej.

Przez cały czas trwania śledztwa nie udało się jednak ustalić potencjalnego sprawcy, a nawet tego, czy zgwałcenie w ogóle miało miejsce. – Na podstawie opinii biegłego lekarza medycyny sądowej i biegłej psycholog, a także w oparciu o zeznania świadków i samej pokrzywdzonej uznano, że brak jest podstaw do kontynuowania śledztwa – mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledczy mówią oględnie o braku dowodów na zaistnienie przestępstwa. Ze względu na delikatny charakter sprawy prokuratura nie udziela więcej informacji.

2015-12-11 ok24.tv za faktykaliskie.pl