Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę, który ugodził nożem 62-letnią kobietę. Za bezpośrednie narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego mężczyzna ugodził nożem 62- letnią kobietę w brzuch. Niewiele brakowało a wspólne spożywanie alkoholu mogło zakończyć się tragedią. Kobieta w ciężkim stanie trafiła na oddział intensywnej terapii miejscowego szpitala.

Policjanci, którzy niezwłocznie podjęli w tej sprawie czynności, dokonali zatrzymania podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem mężczyznę. Zgromadzony przez ostrowskich śledczych materiał w tej sprawie wskazał, że to właśnie mężczyzna, który wspólnie z pokrzywdzoną spożywał alkohol dopuścił się tego przestępstwa. Jak wykazało badanie w czasie tego zdarzenia oboje byli nietrzeźwi.

Za bezpośrednie narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu do 3 lat więzienia. Stan kobiety po zabiegu operacyjnym jest stabilny i nie zagraża bezpośrednio utratą życia.

n02