Zachęcona sukcesem ubiegłorocznego festynu, Rada Osiedla nr 3 Krępa postanowiła zaprosić mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do kolejnej wspólnej zabawy. Osiedlowy festyn odbył się na terenie targowiska przy ulicy Witosa w sobotę 27 maja br.

To podziękowanie i zobowiązanie za tytuł, jaki otrzymaliśmy w kategorii wydarzenie społeczne gali Ostrowianin Roku 2016. Nasz festyn mieszańcy docenili i pozwolili nam wygrać. A to zobowiązuje. W tym roku festyn łączył w sobie i Dzień Matki i Dzień Dziecka – mówi Grzegorz Jędrzejak, przewodniczący Rady Osiedla „Krępa”.

dscn6909

dscn7405dscn7139dscn7372dscn7094dscn7402Festyn, podobnie jak przed rokiem, odbywał na targowisku przy ul. Witosa. Podzielono go na dwie części – rodzinną z konkursami i nagrodami nad najmłodszych oraz wieczorna potańcówkę przy dźwiękach zespołu Revers.
Festyn odbył się dzięki finansowemu wparciu powiatu ostrowskiego.

Starosta ostrowski Paweł Rajski, który uroczyście dokonał otwarcia festynu mówił: – Pewnie wielu z Państwa pamięta biesiady i dożynki, które się przed laty w tym miejscu odbywały. Dobrze, że Rada Osiedla Krępa wraca do pomysłu organizowania imprez właśnie w tym miejscu. Takie imprezy to doskonała integracja mieszkańców osiedla i okazja do wspólnej zabawy i rozmowy. Sylwia Nowicka, radna powiatowa z Waszego osiedla namawiała mnie na sfinansowanie tego przedsięwzięcia i starostwo weszło w wasz festyn finansowo i była to bardzo dobra decyzja. Miło dziś Państwa tu widzieć, uśmiechniętych, kolorowych, rodzinnych, a co najważniejsze pogoda nam dziś dopisała – mówił starosta ostrowski Paweł Rajski.

Uczestnicy festynu mogli zobaczyć popisy taneczne uczestników Studia Tańca True School, którzy doskonalą swe umiejętności pod okiem m.in. Błażeja Ławeckiego. Festyn uświetnił swym występem zespół „Wiecznie Młodzi” z Gorzyc Wielkich, którzy otrzymywali gromkie oklaski po każdym pokazie. Uśmiechy na twarzach dzieci wywoływała maskotka Myszka Miki, z którą można było sobie robić fotografie.

Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu były karuzele, dmuchańce i inne zabawki, które najmłodszym były udostępniane zupełnie za darmo Prowadzący festyn Adam Wasiela, na co dzień poważny dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – dwoił się i troił organizując kolejne zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Były więc rodzinne tańce z balonami, układanie figur z ludzkich postaci, szalone tańce, konkurs malowania kredą – temat przewodni Dzień Matki i Krępa.

Zaproszenie na festyn przyjęli: senator Łukasz Mikołajczyk, poseł Jarosław Urbaniak, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Lisiecki, radni: Milena Kowalska, Marian Herwich (jednocześnie Przewodniczący Osiedla Wenecja), Jakub Paduch, Alojzy Motylewski (Przewodniczący Osiedla Parcele Zacharzewskie). W festynie uczestniczyli przewodniczący i przedstawiciele sąsiednich osiedli m.in. Daria Jakubek-Szczepaniak, przewodnicząca Osiedla Jana Pawła II i Andrzej Jakubek. Niezwykle miło gościć było dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Dorotę Cieślę, z którą to placówką osiedle bardzo dobrze i ściśle współpracuje od wielu lat, byli także obecni przedstawiciele Przedszkola nr 1 Irena Psikus i dyrektor Jolanta Działoszyńska Maria Kaczmarek – prezes Osiedlowego Stowarzyszenie Krępianie.

Festyn wsparli:
1. Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim
2. Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Piotr Walkowski
3. Biuro Europosłanki Krystyny Łybackiej
4. Galeria Ostrovia
5. Wytwórnia Wód Gazowanych „Jerzy” – Jerzy Nowak
6. Firma „Ursopol”
7. Ostrowska Spółdzielnia Mleczarska
8. Piekarnia – Krystyna i Zenon Wieczorek
9. Slam International Logistics – Matthew Garnett
10. PHU Maciej Ratajczak
11. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A.
12. Jarosław Rynowiecki „Olmet”
13. PPHU „Okmar Plus”
14. Przedsiębiorstwo Handlowe „Jeta” sp.z o.o. Maciej Świątek
15. Józef Szeląg
16. Jerzy Bezak
17. Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt
18. Mateusz Wojciechowski „Gbw – Oil”
19. Krzysztof Kaczmarek – Apteka „Bakra”
20. Wypożyczalnia narzędzi „Red” – Piotr Sobczak
21. Usługi Instalacyjne Henryk Kalina
22. PHU Wodomax
23. Martens Sport

18664573_1323366107719266_7152978615730413753_n

Oprócz wielu nagród ufundowanych przez sponsorów i donatorów uczestnicy festynu mogli smakować smaczne potrawy – typowo wielkopolskie i festynowe. Była więc typowa wojskowa grochówka, były gorące ziemniaki z gzikiem, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz kiełbaski z grila. Wszystko to wydawane było za darmo dla mieszkańców osiedla podczas II festynu osiedlowego na Krępie.

Wszystkie znane taneczne przeboje polskie i zagraniczne przypomniał uczestnikom drugiej części festynu Zespół Revers, który do północy bawił uczestników festynu. Kolejna potańcówka pod chmurka przeszła do historii, ale pokazała, że jest wśród mieszkańców zapotrzebowanie na takie imprezy.

O przygotowanie odpowiednio upieczonych ziemniaków zadbali: Tadeusz Szulc, Jerzy Szymański i Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Festyn wsparło finansowo starostwo powiatowe, ale również liczni sponsorzy, których do przekazywania środków na organizację festynu skutecznie zachęcali: niezwykle skuteczny Michał Zimniak, ale także Tadeusz Szulc i Marian Kocik.

Smaczne kiełbaski wydawali mieszkańcom: Maria Celmer z małżonkiem, Marian Kocik oraz Zdzisław Cierniewski. Grochówką obdzielali uczestników festynu Lidia Jaenchen – Spiegiel z mamą, Wojciech Rachwalski z małżonką i Katarzyna Walkowiak.

Niestrudzenie przygotowywały chleb ze smalcem i ogórkiem (wydano ponad 600 porcji!) Małgorzata Płókarz, Maria Celmer, Marian Kocik i Zdzisław Cierniewski. Dobrymi duchami, które opiekowały się zaproszonymi na festyn gośćmi, były Katarzyna Walkowiak i Małgorzata Płókarz.

Ogromne podziękowania organizatorzy składają na ręce Straży Miejskiej i Policji, którzy podczas festynu znakowali rowery. Zaangażowanie kierownika targowiska Pana Marka Mroza bardzo pomogło w technicznej stronie organizacji festynu. Organizatorzy dziękują także mediom za nagłośnienie imprezy oraz redaktorom „Gazety Ostrowskiej”, „Tuby Ostrowa” i „Naszego Rynku” za obecność na festynie.

Zgodnie z festynową obietnicą na FB Rady Osiedla nr 3 Krępa zostały zamieszczone zdjęcia dzieł kredowych i ich twórców. Rysunki powstały podczas II festynu osiedlowego na Krępie. Teraz czas na ich „lajkowanie”, opisywanie i podawanie imion. Dla wszystkich uczestników tego konkursu Rada Osiedla „Krępa” ma ciekawe nagrody.

2017-05-30 ok24.tv