Platforma Obywatelska nie odpuszcza. Podział unijnych pieniędzy dla regionów nie jest ani uczciwy ani merytoryczny. – To czysta polityka, to kara dla tych regionów, które nie głosowały na PiS – mówią politycy Platformy Obywatelskiej.
Po Ostrowie jeździ dziś samochód z wielkoformatowym plakatem i jasnym hasłem. Przed stadionem, na parkingu (również z unijnych pieniędzy) odbyła się konferencja prasowa. Posła Jarosława Urbaniaka i radnego Jakuba Paducha.
Po Ostrowie jeździł też specjalny samochód wraz z nagłośnieniem, szczegółowo objaśniał cel akcji i to co należy się Wielkopolanom.

1,457 mld euro – tylko tyle otrzyma Wielkopolska z unijnych funduszy na lata 2021-2027. „Apelujemy do rządu o dużo większe wsparcie finansowe niż proponowane” – piszą w swoim stanowisku radni Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL i PiS.

Wielkopolska straci bardzo dużo dofinansowania z Unii Europejskiej na lata 2021–2027. Rząd zaproponował nam 1,07 mld euro w ramach polityki spójności oraz 387 mln euro na Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, czyli wsparcie dla regionu konińskiego, gdzie wygaszane będą m.in. kopalnie węgla brunatnego.