Niemal 2 promile alkoholu miał kierowca opla, który w nocy 7 marca uciekał przed policjantami. 49-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za wykroczenia, które popełnił uciekając przed policjantami.
7 marca, około godziny 3:00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Odolanowie podczas patrolu w Tarchałach Wielkich zauważyli opla, który na przejeździe kolejowym zignorował znak STOP. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli.

Dali mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak on nie zareagował i spróbował ucieczki. Mundurowi ruszyli za nim w pościg i po chwili go zatrzymali.

Samochodem kierował 49-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Szybko okazało się dlaczego mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontroli drogowej – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mało tego. 49-latek był poszukiwany przez Komendę w Chorzowie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz prowadzenie pojazdu po alkoholu, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany odpowie również za wykroczenia, które popełnił w trakcie pościgu.