Poranny raport Ministerstwa Zdrowia donosi, że z powodu koronawirusa w Wielkopolsce zmarła jedna osoba, a łączna liczba zgonów w regionie sięga już 150. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie 150, a 151.
Jak w oparciu dane poznańskiego sanepidu donosi Głos Wielkopolski – w raporcie nie odnotowano jeszcze śmierci siostry zakonnej ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Dodatkowo, mimo że wszystkie nowe poranne zakażenia pochodzą z powiatu poznańskiego – nie możemy mówić o nowym ognisku w Wielkopolsce.


Dane mogą się znacząco zmienić już od poniedziałku, wtedy to ponownie w Kępnie zostanie uruchomiony punkt test and go. w dniach od 1 do 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 16:00. Pierwsze dwa dni przeznaczone będą na badania tylko i wyłącznie pracowników największych zakładów pracy w powiecie. Szczególnie tych z branży meblarskiej, ale nie tylko. – Podjęliśmy decyzję o przebadaniu przesiewowym od 5 do 7 procent ze składu załogi danej firmy. Badanie w dalszym ciągu jest dobrowolne i bezpłatne. O przekazanie list osób, które chcą poddać się wymazowi włodarze poszczególnych gmin poproszą właścicieli największych zakładów pracy. Mowa tutaj o firmach zatrudniających minimum około tysiąca osób – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
Punkt będzie mieścił się w Kępnie przy ulicy Sportowej