Tydzień po znalezieniu ciała bezdomnego w Zacharzewie koło Ostrowa Wielkopolskiego policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o jego zabójstwo. To 18-latkowie.
W nocy z 11 na 12 października w pustostanie na Zacharzewie znalezieno zwłoki mężczyzny. – Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Na miejscu pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Lekarz pogotowia, który także przyjechał na miejsce, potwierdził zgon – informowała mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci ustalili, że zmarły to 60-letni bezdomny. Obecny na miejscu prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała do sekcji, bo od początku podejrzewano, że mężczyzna mógł paść ofiarą zabójstwa. Badania zwłok to potwierdziły.

– Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy, zbierając materiał dowodowy oraz przesłuchując świadków. To pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie 20 października dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 60-latka – przekazuje Michaś.
Trafili do aresztu
Zatrzymano dwóch 18-latków z Ostrowa Wlkp. Obaj przyznali się do zbrodni. – Spowodowali uszkodzenia ciała, które doprowadziły do śmierci mężczyzny. Kopali go, bili rękami, drewnianym kołkiem i butelką – opisuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Nastolatkowie wyjaśnili, że tego dnia pili piwo, przemieszczali się po różnych dzielnicach miasta i nagrywali filmiki, które planowali umieścić w internecie. – Później postanowili udać się do pustostanu, wiedzieli że przebywa tam bezdomny – kontynuuje prokurator.

Sąd aresztował podejrzanych. Grozi im dożywocie.
TVN24