Około godziny 11:00 Paliła się ściółka leśna w okolicy miejscowości Jawor, następnie ok. godziny 17:40 i 22:00 doszło do pożarów ściółki leśnej w okolicy Rakłowic. Gasiły też zastępy PSP Milicz, WSP Milicz, OSP Cieszków. Całe szczęście, dzięki szybkiej interwencji osób postronnych, ogień został stłumiony w zarodku.

W sobote o godz. 3:45 zadysponowano Nas ponownie do pożaru lasu w okolice Rakłowic.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastaliśmy szeroko rozwinięty pożar poszycia leśnego na dużej powierzchni. Po chwili dojechał zastęp z WSP Milicz. Natychmiast podano prądy wody w natarciu. Dowódca poprosił o zadysponowanie większych sił i środków. Do pomocy przybyły jednostki z terenu gminy Cieszków, Milicz oraz Zduny.
Tego samego dnia, kilka minut przed godz.10 zostaliśmy ponownie zadysponowani w okolice miejsca wcześniejszego pożaru. Dzięki szybkiej reakcji służb leśnych oraz strażaków ogień udało się ugasić w zarodku.

W związku z panującą suszą apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, nieużywanie otwartego ognia w lesie, niewypalanie traw i nieużytków rolnych , a w razie zauważenia pożaru prosimy o natychmiastowe powiadomienie straży pożarnej, dzwoniąc pod numer 998 lub 112