Trzy osoby będą ubiegać się o stanowisko rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. To pierwsza taka sytuacja w historii uczelni.

O stanowisko rektora ponownie ubiega dr hab. n. med. Magdalena Pisarskiej-Krawczyk, która pełniła tę funkcję przez dwa ostatnie lata. 12 lutego br., w połowie swojej kadencji,  została poinformowana przez ministra o wygaśnięciu jej mandatu z powodu braku formalnej uchwały Senatu PWSZ, wyrażającej zgodę na zatrudnienie Pisarskiej-Krawczyk w w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie pracuje na ¼ etatu. Nie stanowi to jednak przeszkody w ponownym kandydowaniu na funkcję rektora. – Rozwój tej uczelni i akademickość Kalisza były zawsze moim priorytetem, dlatego podjęłam decyzję o przystąpieniu do wyborów – informuje prof. Magdalena Pisarskiej-Krawczyk.

W wyborach będzie miała 2 kontrkandydatów; to pierwsza taka sytuacja w historii PWSZ. O funkcję ubiegać się będą: dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, aktualnie senator z ramienia PiS oraz płk. prof. dr hab. inż. Jarosław Wołejszo z PWSZ.

9 marca w południe odbędzie się spotkanie kandydatów z elektorami i innymi członkami społeczności akademickiej, a o godz. 15.00 tego samego dnia zaplanowano wybory. Aby wybrać rektora konieczna jest kwalifikowana większość 50% plus 1, co przy trójce kandydatów może okazać się trudne.

2018-03-02 ok24.tv za faktykaliskie.pl