Akt oskarżenia w głośnej sprawie działacza sportowego i trenera szczypiornistów. Jest oskarżony o seksualnie wykorzystanie jednego z podopiecznych. Za taki czyn grozi do 12 lat więzienia.

Damian Grzeszczyk, pełnomocnik pokrzywdzonego: Cieszy fakt, że akt oskarżenia trafił tak szybko do sądu. Moim zdaniem świadczy to o tym, że w sprawie są mocne dowody i prokuratura nie miała wątpliwości. Warto zaznaczyć, że podejrzany został zatrzymany w grudniu, wtedy też sąd nie miał wątpliwości, by go aresztować. Teraz prokurator wysłał do sądu akt oskarżenia. Choć z reguły adwokat jest po drugiej stronie niż prokurator – to chylę czoła za pracę jaka została w ostrowskiej prokuraturze wykonana. To ważne bardzo dla mojego klienta, bo znaczy, że mu uwierzono. Teraz czekamy na proces.

Akt oskarżenia to kilkanaście stron opisu krzywdy, która trwać miała ponad 10 lat.
Podczas śledztwa podejrzany usłyszał zarzuty wykorzystania małoletniego. I poddania go tzw. innym czynnościom seksualnym. A także wykorzystania zależności : trener – zawodnik.
Poszkodowany mężczyzna zawiadomienie złożył 1 czerwca ubiegłego roku. Po pół roku śledztwa został zatrzymany i aresztowany podejrzany. Po niespełna trzech miesiącach jest akt oskarżenia.
Pawłowi R. grozi do 12 lat więzienia – od trzech miesięcy jest tymczasowo aresztowany.