W Ostrowie trwają obecnie intensywne prace przy usuwaniu szkód po wczorajszej wichurze. Powalone drzewa zalegają jeszcze na ulicach. Służby pracują na pełnych obrotach, jednak ogrom szkód jest bardzo duży. Ostrowscy strażacy przyjęli ponad 300 zgłoszeń.

Województwo wielkopolskie jest jednym z najbardziej poszkodowanych przez wczorajszy orkan. Również Ostrów Wielkopolski odczuł go w znacznej mierze. Sprawdziły się najgorsze obawy. Nie żyje 59-letnia kobieta, która została uderzona przez drzewo idąc w pobliżu ostrowskiej konkatedry. W czwartkowy wieczór około 20-tej w centrum miasta szalejący wiatr powalił drzewo, które przygniotło idącą chodnikiem kobietę. O szczegółach powiedziała starszy sierżant Małgorzata Łusiak, rzecznik ostrowskiej policji:

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że w rejonie skrzyżowania ulic Sądowej i Ledóchowskiego w obrębie przejścia dla pieszych przewracające się drzewo przygniotło kobietę. Na miejscu pogotowie i straż pożarna prowadziły akcje ratowniczą. Kobieta została przewieziona do ostrowskiego szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 59-letnia mieszkanka Ostrowa zmarła w szpitalu”.

Ponad 118 000 odbiorców w południowej Wielkopolsce pozostaje bez prądu po nocnych wichurach ( stan na piątek 9:00). To oznacza, że na terenie kaliskiej Energa Operator mamy do czynienia z awarią masową – informuje rzeczniczka kaliskiego oddziału Marzanna Kierzkowska:

„Według stanu na piątkowy poranek awarii uległo około 4000 stacji średniego napięcia. Bez prądu pozostaje ponad 100 000 odbiorców, stąd na obszarze Energa Operator oddział w Kaliszu mamy ogłoszony stan awarii masowej. Wszystkie nasze ekipy są w tej chwili w terenie i usuwają kolejne awarie”.

Najwięcej linii energetycznych wichura uszkodziła w powiatach: kaliskim, ostrowskim, kępińskim i krotoszyńskim. Wciąż napływają nowe zgłoszenia o awariach. Jak dodaje przedstawicielka Energa Operator dokładną mapę wyłączeń awaryjnych i przybliżony czas naprawy można śledzić na stronie internetowej operatora. Zgłoszenia o miejscach, gdzie nie ma prądu można też przesłać za pomocą smsa o treści AWARIA na numer 3991 lub telefonicznie pod numerem 991.

2017-10-06 ok24.tv za rc.fm