Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy organizowany zawsze w dniu 1 maja na targowisku przy ulicy Witosa to już kilkuletnia tradycja, która gromadzi z roku na rok coraz szersze grono wystawców z branży ogrodniczej, rolniczej i szkółkarskiej.

Na kiermaszu będą nasiona i sadzonki krzewów, drzewek ozdobnych, owocowych, kwiatów, ziół oraz warzyw. Można będzie także kupić nawozy i środki ochrony roślin, czy też meble ogrodowe.
W ofercie znajdzie się wiele ciekawych gatunków roślin. Oprócz podstawowej oferty ogrodniczej do nabycia będą także ciekawe rzeźby, ozdoby i figury ogrodowe.
Kiermasz Ogrodniczy, to również okazja do skorzystania z fachowych porad oraz bezpośredniej rozmowy z producentami.
– Bardzo cieszy nas, że kiermasz wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych przez spółkę Targowiska Miejskie. Stało się tak za sprawą bardzo dużego zainteresowania nim mieszkańców Ostrowa i okolic. Tradycyjnie, w czasie kiermaszu klienci będą mieli okazję do dyskusji z ogrodnikami, którzy chętnie doradzą i podzielą się fachową wiedzą o tym, jak pielęgnować kwiaty, krzewy oraz inne rośliny, aby zdobiły nasze ogrody przez cały sezon – informuje Ewa Psztyr, prezes spółki.
Biuro Prasowe UM