1 sierpnia zastępcą prezydenta Miasta Poznania przestanie być Arkadiusz Stasica. Zastąpi go dotychczasowy szef Klubu Radnych Zjednoczonej Lewicy Tomasz Lewandowski. Zmiany na konferencji prasowej przedstawił prezydent Jacek Jaśkowiak, który przerwał urlop na jeden dzień, aby ogłosić tę decyzję. Arkadiusz Stasica odpowiadał we władzach miasta za budowę mieszkań, sport i sprawy związane z wywozem śmieci.

084319_620

Tomasz Lewandowski miał być zastępcą prezydenta już po wyborach w 2014 roku, ale wtedy nie doszło do zawiązania porozumienia między Platformą Obywatelską a Lewicą. Wtedy wiceprezydentem z ramienia Zjednoczonej Lewicy został właśnie Arkadiusz Stasica.  Tomasz Lewandowski jest radnym w Poznaniu od 2006 roku. Teraz musi zrzec się mandatu. – Dużo lepiej realizować pewne zamierzenia programowe z pozycji wykonawczej. Cieszę się z tej decyzji – mówi Tomasz Lewandowski.

Lewandowski jest związany w ostrowskimi spółkami komunalnymi. Prezydent Beata Klimek ściągnęła go najpierw do Ostrowa Wielkopolskiego do Rady Nadzorczej spółki Holdikom SA. Potem zasiadł w Radzie Nadzorczej spółki PWIK Wodkan SA.

2016-07-20 ok24.tv